« Svibanj 2024 »

Pismo roditeljima
Autor: Maja Vrancich, 6. 4. 2020.

Poštovani roditelji, nadam se da ste svi dobro i da se pridržavate dobivenih uputa zajedno s vašim članovima obitelji.  Iza nas su puna tri tjedna Škole na daljinu pa evo kratko da vas izvjestim o mom praćenju i viđenju nastave. Osobno, moram čestitati učenicima koji su zahvaljujući vama, njihovim roditeljima, ozbiljno pristupili učenju i radu na novi, neistraženi način. Ono što stalno naglašavam, kako je svima vama bilo sve ovo novo, tako je bilo i nama. I sigurna sam, neki su se snašli bolje, neki malo lošije, ali u ovim okolnostima najvažnije je da naša djeca lijepo rade, napreduju i provode svoje vrijeme marljivo u raznolikim aktivnostima. Od njih samih jako ovisi tko će se, kako i koliko aktivirati i uključiti u pojedine aktivnosti.

U svakodnevnom sam kontatku s učiteljicama i učiteljem i povratne informacije uglavnom su vrlo pozitivne. Od prvaša i drugaša tražila sam očitovanje je li im teško i zaista mislim da razredna nastava lijepo napreduje i dobro surađuje sa svojim učiteljicama.

Kako bismo dobili povratne informacije od učenika viših razreda kolegica Maja iz informatike je održala sa svima video nastavu. Gotovo su se svi učenici uključili i uglavnom jedina primjedba im je poteškoća oko organizacije rada, zadaće (5. i 6. razred). Dogovoreno je da će im učiteljica Maja napraviti planer kako bi imali bolji pregled domaćih zadaća i obveza po datumima. Stariji se dobro snalaze i jako su zadovoljni.

Sve ovo što sada radimo, sigurno se ne može usporediti s redovitom nastavom, to nam je svima jasno, ali naši će učenici moći bez problema nastaviti svoje školovanje kad se ova situacija  smiri i kad sjednu ponovno u školske klupe.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo je naputak u kojem stoji da je tekući tjedan tjedan ponavljanja i odmaranja. To znači da se neće obrađivati novo gradivo i da će učenici dobiti zadatke i upute pomoću kojih će ponoviti stečena znanja, a uz to će pratiti TV (Rn-obvezno, a predmetna koliko stigne). Ministrica je poslala i opširnu uputu učiteljima o vrednovanju i o načinu ocjenjivanja učenika (iza Uskrsa). U jednom se dijelu obraća i roditeljima pa vam donosim u privitku sažetak njezinih uputa.

Vama i vašim obiteljima želim sretne blagdane koji dolaze.

Srdačno vas pozdravljam,
ravnateljica Jasna