NATJEČAJI
« Srpanj 2018 »

JELOVNIK ZA PRODUŽENI BORAVAK

U privitku možete pogledati jelovnik za produženi boravak.

Priloženi dokumenti:
Jelovnik OS Pecine.pdf

Produženi boravak

U školskoj godini 2017./2018. formirane su dvije grupe produženog boravka.

Učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda pohađaju produženi boravak pod vodstvom diplomirane učiteljice razredne nastave Silvije Mavrinac.

Učenici prvog  razreda pohađaju produženi boravak pod vodstvom diplomirane učiteljice razredne nastave Debore Babić Ružić.

Organizacija rada

Nakon redovite prijepodnevne nastave u našoj školi organiziran je produženi boravak za učenike od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.

Produženi boravak radi u jednoj smjeni od 11:30 – 16:30 sati.

Učenicima produženog boravka organiziran je ručak i užina.Roditelji financijski sudjeluju u cijeni prehrane i programa produženog boravka sukladno svom materijalnom i socijalnom statusu.

Ručak nam dovoze iz Blata d.o.o.Svaki ručak se plaća 19 kuna, a ne plaćaju se samo oni ručkovi koji se odjave na sam dan do 8:30.

Ciljevi programa jesu:

- omogućiti djetetu život ispunjen različitim sadržajima koji će povoljno utjecati na razvoj njegove/njezine cjelokupne osobnosti te individualnih i jedinstvenih potencijala

- omogućiti razvoj djeteta kao socijalnog bića-tijekom cjelodnevnog boravka u školi, tj. razrednom odjelu,stalno je prisutna socijalna interakcija što omogućuje razvoj i unapređenje socijalnih vještina djeteta (suradnja s ostalim članovima razredne i školske zajednice)

- pripremiti dijete za daljnje obrazovanje i sjeloživotno učenje (učiti kako učiti).

Specifični ciljevi:

- potpun i harmoničan razvoj djeteta,

- važnost isticanja individualnih različitosti (svako dijete je jedinstveno-nastoji mu se omogućiti razvoj svih djetetovih potencijala),

- učiti: rabiti mnogobrojne prisupe učenju,osposobiti učenike za samostalno učenje,ističe se radost učenja i potiče motiviranost za učenje,osvijestiti važnost učenja temeljenog na okruženju,

- razvijanje i njegovanje pismenosti,

- razvoj kreativnosti,sposobnosti rješavanja problema,

- razvijanje i njegovanje osjećaja za hrvatski identitet,

- europska i globalna dimenzija modernog življenja,

- pluralizam,poštivanje različitosti i važnosti tolerancije,

- partnerstvo u obrazovanju,

- uloga tehnologije u obrazovanju,

- briga o djeci s posebnim potrebama

- temeljna uloga obrazovanja u ranom djetinjstvu,

- olakšavanje prijelaza iz nižih u više razrede osnovnog obrazovanja, cjeloživotno učenje.

Vrijeme u produženom boravku raspodijeljeno je na obrazovni dio, slobodne aktivnosti i organizirano slobodno vrijeme u učionici i izvan nje.

OBRAZOVNI DIO

• Ponavljanje, vježbanje i usustavljanje nastavnih sadržaja po redovnom nastavnom programu
  • Dodatni i dopunski rad
  • Pisanje domaće zadaće
  • Čitanje, prepričavanje i pismene vježbe
  • Razumijevanje pročitanog teksta
  • Čitanje priča te razgovor o njima
  • Vježbanje matematičkih zadataka
  • Uočavanje promjena u prirodi i učenje na konkretnim primjerima

ORGANIZIRANO SLOBODNO VRIJEME

Osmišljeno je putem kreativnih likovnih i literalnih aktivnosti,edukativnih radionica, igranja i izrade duštvenih igara,gledanje obrazovnog TV programa i crtanih filmova, kroz kreativno – edukativne radionice obilježavaju se važniji događaji i blagdani.

Organizirano slobodno vrijeme izvan učionice provodi se u sportskim i obrazovnim aktivnostima. Vrijeme na školskom igralištu provodimo u igri graničara,nogometa i ostalih momčadskih igara.

SLOBODNE AKTIVNOSTI

Mali zbor

Likovna skupina

Dramska skupina

Šah

Ples

Mali ekolozi

IZVANŠKOLSKE AKTIVNOSTI

NOGOMET

Aktivnosti u produženom boravku
Obilježavanje Svjetskog dana zaštite životinja
Autor: Maja Vižentin, 6. 10. 2017.

Dana 4. listopada u našu su školu stigla dva posebna gosta. To su bili jorkširski terijeri Daisy i Kluni. Posebna vrsta pasa koja je najljubaznija, najneagresivnija te jedna od najzaigranijih pasmina. Imaju dugu dlaku bez poddlake koja je poput ljudske kose, što znači da neprestano raste i rijetko kada opada, stoga su i hipoalergeni psi. Posjetili su nas jer je  4. listopada svake godine dan posvećen pravima životinja s posebnim naglaskom na odnos čovjeka prema ostalim životinjama i važnost svih životinja na život na Zemlji.

Odlučili su provesti popodne u produženom boravku te sudjelovati na svim aktivnostima koje su zamislile učiteljice.  Pomno su pratili pisanje zadaća, sudjelovali na radionici o životinjama, u međuvremenu se i mazili, a nakon toga smo išli na pseću plažu. Na plaži je bilo jako veselo. Tražili smo oblutke te crtali životinje na njima. Kako nam je bil, možete pogledati u galeriji slika.