« Prosinac 2018 »

JELOVNIK ZA PRODUŽENI BORAVAK

U privitku možete pogledati jelovnik za produženi boravak.

Produženi boravak

U školskoj godini 2018./2019. formirane su dvije grupe produženog boravka.

Učenici drugog i trećeg razreda pohađaju produženi boravak pod vodstvom diplomirane učiteljice razredne nastave Silvije Mavrinac.

Učenici prvog i četvrtog razreda pohađaju produženi boravak pod vodstvom diplomirane učiteljice razredne nastave Debore Babić Ružić.

Organizacija rada

Nakon redovite prijepodnevne nastave u našoj školi organiziran je produženi boravak za učenike od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.

Produženi boravak radi u jednoj smjeni od 11:30 – 16:30 sati.

Učenicima produženog boravka organiziran je ručak i užina.Roditelji financijski sudjeluju u cijeni prehrane i programa produženog boravka sukladno svom materijalnom i socijalnom statusu.

Ručak nam dovoze iz Blata d.o.o.Svaki ručak se plaća 17 kuna, a ne plaćaju se samo oni ručkovi koji se odjave na sam dan do 8:30.

Ciljevi programa jesu:

- omogućiti djetetu život ispunjen različitim sadržajima koji će povoljno utjecati na razvoj njegove/njezine cjelokupne osobnosti te individualnih i jedinstvenih potencijala

- omogućiti razvoj djeteta kao socijalnog bića-tijekom cjelodnevnog boravka u školi, tj. razrednom odjelu,stalno je prisutna socijalna interakcija što omogućuje razvoj i unapređenje socijalnih vještina djeteta (suradnja s ostalim članovima razredne i školske zajednice)

- pripremiti dijete za daljnje obrazovanje i sjeloživotno učenje (učiti kako učiti).

Specifični ciljevi:

- potpun i harmoničan razvoj djeteta,

- važnost isticanja individualnih različitosti (svako dijete je jedinstveno-nastoji mu se omogućiti razvoj svih djetetovih potencijala),

- učiti: rabiti mnogobrojne prisupe učenju,osposobiti učenike za samostalno učenje,ističe se radost učenja i potiče motiviranost za učenje,osvijestiti važnost učenja temeljenog na okruženju,

- razvijanje i njegovanje pismenosti,

- razvoj kreativnosti,sposobnosti rješavanja problema,

- razvijanje i njegovanje osjećaja za hrvatski identitet,

- europska i globalna dimenzija modernog življenja,

- pluralizam,poštivanje različitosti i važnosti tolerancije,

- partnerstvo u obrazovanju,

- uloga tehnologije u obrazovanju,

- briga o djeci s posebnim potrebama

- temeljna uloga obrazovanja u ranom djetinjstvu,

- olakšavanje prijelaza iz nižih u više razrede osnovnog obrazovanja, cjeloživotno učenje.

Vrijeme u produženom boravku raspodijeljeno je na obrazovni dio, slobodne aktivnosti i organizirano slobodno vrijeme u učionici i izvan nje.

OBRAZOVNI DIO

• Ponavljanje, vježbanje i usustavljanje nastavnih sadržaja po redovnom nastavnom programu
  • Dodatni i dopunski rad
  • Pisanje domaće zadaće
  • Čitanje, prepričavanje i pismene vježbe
  • Razumijevanje pročitanog teksta
  • Čitanje priča te razgovor o njima
  • Vježbanje matematičkih zadataka
  • Uočavanje promjena u prirodi i učenje na konkretnim primjerima

ORGANIZIRANO SLOBODNO VRIJEME

Osmišljeno je putem kreativnih likovnih i literalnih aktivnosti,edukativnih radionica, igranja i izrade duštvenih igara,gledanje obrazovnog TV programa i crtanih filmova, kroz kreativno – edukativne radionice obilježavaju se važniji događaji i blagdani.

Organizirano slobodno vrijeme izvan učionice provodi se u sportskim i obrazovnim aktivnostima. Vrijeme na školskom igralištu provodimo u igri graničara,nogometa i ostalih momčadskih igara.

SLOBODNE AKTIVNOSTI

Mali zbor

Likovna skupina

Dramska skupina

Šah

Ples

Mali ekolozi

IZVANŠKOLSKE AKTIVNOSTI

Nogomet

RI move

Univerzalna sportska škola

Aktivnosti u produženom boravku
Djelujemo filantropski!
Autor: Maja Vižentin, 4. 10. 2016.

U petak, 30. rujna, posjetili smo instalaciju pod nazivom „Labirint filantropije“. Prošetali smo labirintom i upisali svoja dobra djela.

Filantrop je čovjek kojemu je dobro ako je dobro i ljudima oko njega.

Tema labirinta je: Od Zemlje do Mjeseca i natrag hodanjem kroz Mjesečev labirint. „Labirint filantropije“ izrađen je od kartonskih likova koji povezani čine sam labirint i na kojima su ispisane različite poruke kojima se promiče filantropija i dobročinstvo. Labirint je veličine 12 X 12 metara i najveće visine 1,60 metara. Kretanjem kroz labirint želi se istaknuti važnost filantropskog pristupa rješavanju problema i zadovoljavanju  potreba u društvu i mogućnosti suradnje u lokalnim zajednicama.

„Labirint filantropije“ izrađen je u okviru projekta „Filantropija – oslonac održivih zajednica“, financiran od strane EU i sufinanciran od Ureda za udruge Vlade RH kroz natječaj „IPA 2012 Poticanje inovativnih oblika filantropije u lokalnim zajednicama za potporu održivosti organizacija civilnog društva”. Nositelj spomenutog projekta je Zaklada za promicanje partnerstva razvoja civilnog društva Istarske županije uz partnere: Centar za građanske inicijative Poreč, Udrugu za razvoj civilnog društva SMART, Primorsko-goranska županija, Grad Rijeka, Grad Umag i Pučko otvoreno učilište Buje.