Upoznajemo OŠ Pećine
Autor: Maja Vižentin, 28. 9. 2019.

27. rujna 2019. učenici 1.r. posjetili su Knjižnicu za djecu s oštećenjem vida. Voditeljica knjižnice Tanja Šupe, prof. predstavila im je njezine posebnosti, a učenici su imali priliku prolistati različite vrste knjiga namijenjenih djeci oštećena vida. Zatim su opipavanjem, bez upotrebe vida prepoznavali predmete iz “čarobne vreće”, pogledali voditeljičinu demonstraciju rada na mašini za Brailleovo pismo (brajicu) te se i sami okušali u istome. Naposlijetku su zaigrali igru “Zvonce na konopcu” kojom su osvijestili važnost zvuka za dijete s oštećenjem vida. Kao uspomenu na ovaj posjet voditeljica im je izradila naljepnice s imenima ispisanima na Brailleovom pismu kojima su ukrasili razredni pano.

...

1. listopada 2019. posjetili su školsku knjižnicu. Knjižničarka Ksenija Sobotinčić Štropin, prof. pročitala im je edukativnu priču Sunčane Škrinjarić: Miš u knjižnici koju su zatim interpretirali. Na kraju nastavnog sata pogledali su animirani film Peppa Pig u knjižnici.

2. listopada 2019. razgledali su računovodstvo, tajništvo, ured pedagoginje i ravnateljice.

Računovotkinja Valentina Rajačić, mag. oec., tajnica Verica Turato, dipl. iur. i pedagoginja Slavica Rumora, prof. na svom su radnom mjestu s veseljem dočekale prvaše, upoznale ih s poslovima koje obavljaju te kojim se priborom koriste u svom radu i zašto.  Ravnateljica Jasna Vukonić - Žunič, mag. prim. educ. također je upoznala prvaše s poslovima koje obavlja, a kao uspomenu na ovaj posjet darovala im je “dlakavu” žicu za oblikovanje i slatkiše.

Boraveći u zbornici ususret obilježavanju Svjetskog dana učitelja, prvaši su nakratko postali - učitelji!

I što na kraju reći, osim zaključiti da se u OŠ Pećine prvaši zaista osjećaju kao kod kuće :)