Stube Malika Tintilinića
Autor: Maja Vižentin, 21. 2. 2018.

Osnovna škola Pećine još krajem 2016. godine pokrenula je inicijativu za imenovanjem stubišta koje se nalazi istočno od školske zgrade po poznatom liku Malinku Tintiliniću kojeg je stvorila književnica Ivana Brlić Mažuranić za “Šumu Striborovu”. Taj prijedlog dio je dvogodišnjeg školskog projekta posvećenog popularnoj književnici koja je jedan dio svog života provela u Rijeci i to upravo na području Pećina.

Prijedlog je to koji će se koncem veljače naći na sjednici Gradskog vijeća Grada Rijeke, a već su mu potporu pružili Odbor za mjesnu samoupravu, kao i Mjesni odbor Pećine.

Očekuje se stoga da će i vijećnici podržati takvu odluku.

Stubama Malika Tintilinića imenovat će se stubište koje se pruža istočno od Osnovne škole Pećine na adresi Šetalište 13. divizije 25 do spoja s Ulicom Janka Polića Kamova kod kućnog broja 32. Potporu prijedlogu dao je i Dom Crvenog križa koji se također nalazi uz navedeno stubište, a ovakva odluka neće rezultirati potrebom da ijedan stanar u obližnjim stambenim objektima mora mijenjati svoje osobne dokumente.

(Članak preuzet s portala Fiuman.hr)