Održano Županijsko natjecanje–izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK
Autor: Maja Vižentin, 19. 2. 2016.

Dana 17. veljače 2016. godine održano je Županijsko natjecanje - izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna - LIK, na temu - poticaj „Mediteran u meni” za učenike od V. do VIII. razreda osnovne škole te „Mediteran temperament zavičaja” za učenike srednje škole.

Organizatori su natjecanja Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa te Agencija za odgoj i obrazovanje.

Natjecanje se održalo u školi domaćinu OŠ Pećine gdje je prosudbena komisija donijela odluku o najboljim i nagrađenim radovima.

Ukupno je pristiglo 260 radova iz 32 osnovne škole i 5 srednjih škola Primorsko–goranske županije.

Nagrađeni u kategoriji od V. do VIII. razreda jesu:

1. mjesto Matija Malnar, 5. razred, mentor: Lovorka Gračanin-Knežević, OŠ Petar Zrinski, Čabar
  2. mjesto Nika Volarić, 8. razred, mentor: Alma Dujmović, OŠ Frana Krste Frankopana, Krk
  3. mjesto Marija Majetić, 5. razred, mentor: Ana Emili Odović, OŠ Bakar, Bakar

Nagrađeni učenici, mentori i škole od 4. do 10. mjesta u kategoriji od V. do VIII. razreda:

1. Dorotea Grgurić, 7. razred, mentor: Ivo Brajenić; OŠ. Dr.Branimira Markovića
  2. Mihaela Rogić, 6. razred, mentor: Dolores Lisac, OŠ Vežica
  3. Mateo  Dika, 5. razred, mentor: Koraljka Boršić, OŠ Pećine
  4. Paula Jakubin, 7. razred, mentor: Alison Mavrić, OŠ Zvonka Cara
  5. Barbara Crnković, 6. razred, mentor:  Lidija Pinterić, OŠ Ivana Zajca
  6. Larisa Frlan, 7. razred, mentor: Maja Šikić, OŠ Milan Brozović
  7. Anamarija Podobnik, 6. razred, mentor: Ivo Brajenić, OŠ Dr.Branimira Markovića

Nagrađeni u kategoriji od  I. do IV. razreda srednjih škola:

1. Barbara Breš, 2. razred, mentor: Maja Zalokar, Gimnazija Andrije Mohorovičića – Rijeka, Rijeka
  2. Marta Radić, 4. razred, mentor: Lucilla Micheli Marušić, Salezijanska klasična gimnazija - s pravom javnosti, Rijeka
  3. Mate Mrša, 4. razred, mentor: Lucilla Micheli Marušić, Salezijanska klasična gimnazija - s pravom javnosti Rijeka
  4. Lina Škorić, 2. razred, mentor: Ingrid Burić, Srednja talijanska škola – Rijeka, Rijeka
  5. Ivan Vid Čakarević, 3. razred, mentor: Đurđa Bzdilik, SŠ Dr. Antuna Barca – Crikvenica, Crikvenica

Navedeni će radovi biti poslani na državno natjecanje.

Zapaženi radovi u svim kategorijama jesu:

Ivan Jurlina, Ivan Šaina, Marin Lukani, Ema Vlahović, Anamarija Hajdinjak, Ela Žagar, Karlo Žagar, Neli Matoščević, Sven Puhalo Kaštelan, Mihaela Pavlinić, Iva Jerković, Antonija Meljančić,

Diego Rodin, Tin Jančić, Josipa Mihaljević, Roko  Gligora, Kristijan Jurišić, Martina Vidović, Ursula Balas, Karla Jakovac, Nika Manestar, Gabriela  Pahlić, Isabella Maria Molitorisz, Monika Mršić, Tara Morić, Nikolina  Čumurdžić, Ingrid  Trstenjak, Kornelija Lukić, Jan Milosavljević, Laura Turk, Alan Lautar, Marija Pintar, Ema Cvetković, Aneta Kos, Magdalena Šebal, Leonarda Adžić, Paola Bušljeta, Elin Rošić, Nika Maras, Laura Štefanac.

Galeriju radova možete pogledati ovdje.

Otvorenje izložbe nagrađenih i zapaženih radova održat će se u utorak, 29. veljače 2016. u 17 sati u prostorijama Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Sveučilišna avenija 6, uz prigodni program učenika OŠ Pećine.

Koraljka Boršić, mag. art.
predsjednica Županijskog povjerenstva LIK-a