Održano županijsko Natjecanje–izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK
Autor: Maja Vižentin, 21. 2. 2015.

Dana 19. veljače, 2015. godine, održano je županijsko Natjecanje - izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK, na temu – poticaj „Posljednja zagonetka” za učenike od V. – VIII. razreda osnovne, te učenike srednje škole.

Organizatori natjecanja su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, te Agencija za odgoj i obrazovanje.

Natjecanje se održalo u školi domaćinu OŠ Pećine, gdje je prosudbena komisija donijela odluku o najboljim i nagrađenim radovima.

Ukupno je pristiglo 276 radova, a na natjecanju se odazvalo 33 osnovnih, te 3 srednje škole iz Primorsko – goranske županije.

Nagrađeni u kategoriji od V. – VIII. razreda su:

1. mjesto:  Magdalena Šebalj, 5d, OŠ Srdoči,  mentor: Ivana Dužević
  2. mjesto:  Viktorija Peričić, 8, OŠ Vladimira Nazora, mentor: Suzana Kljuš
  3. mjesto:  Korina Doričić, 5b, OŠ Srdoči, mentor: Ivana Dužević

Nagrađeni u kategoriji u kategoriji srednjih škola:

1. mjesto:  Barbara Breš, 1.r, Gimnazija Andrije Mohorovičića, mentor: Marija Baričević
  2. mjesto:  Lina Škorić, 1.r. Scuola Media Superiore, mentor: Ingrid Burić

Nagrađeni učenici, mentori i škole od 4-10 mjesta u kategoriji od V.-VIII. razreda:

1. Tea Žeželić, 7b, OŠ Čavle, mentor: Monika Kukučević
  2. Katina Jermaniš, 5, OŠ Hreljin, mentor: Ana Emili Odović
  3. Leonarda Lovrić, 5 OŠ Vladimira Nazora, mentor: Suzana Kljuš
  4. Nora Magaš, 5a, OŠ Pećine, mentor: Koraljka Boršić
  5. Petra Talan, 7, OŠ Hreljin, mentor: Ana Emili Odović
  6. Enea Jurjević, 6b, OŠ Bakar, mentor: Ana Emili Odović
  7. Dea Sokolić, 7, OŠ dr. Josipa Pančića Bribir, mentor: Klaudija Hreljac Ninić

Zapaženi radovi u svim kategorijama su:

Nika Butković, Ida Tomić,  Lucija Marić, Ana Lešić, Leana Maria Đolonga,  Maja Travašić, Anđela Pilić, Vedrana Milinković, Edi Kolombo, Veronika Bošnjak, Luka Nanić, Eliza Koneski, Lucija Kleva, Laura Šepuka, Lana Domitrović, Natalija Bradanović, Karla Jakovac, Nika Baričević, Andrea Frančišković, Erika Žikić, Lara Medved, Dora Spahić, Lea Ferari, Nika Devčić, Naomi Kombol, Mario Pintar, Petra Šoda, Ivana Mijok, Nikol Radonić, Mateo Žic, Nevia Pravdica, Lorena Mitić, Mia Strčić, Ivan Kučić Mirković, Antonella Ostojić, Paula Vuković, Gabriela Čančar, Antonio Juričić, Roberta Marković, Tessa Prgomelja Kanjuh, Diana Vican Ajdinović, Mate Mrša, Nikola Fanton,  Anastasia Marčelja, Martina Ban

Otvorenje izložbe nagrađenih i zapaženih radova održati će se u petak, 27. veljače, 2015., u 18.00 sati u prostorijama Slovenskog doma Bazovica, u ulici Podpinjol 43. uz prigodni program učenika OŠ Pećine.