preskoči na sadržaj

Osnovna škola Pećine Rijeka

Login
Bogatstvo različitosti

Projekt "Bogatstvo ražličitosti"

Školski blog

Blog OŠ Pećine

Virtualna knjižnica

Virtualna knjižnica

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1


Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).
 
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Zabavno i poučno

 

               

 

 

 

 

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024. 

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Razno

Novosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Posjet prvog razreda Prvoj dječjoj knjižnici za djecu s oštećenjem vida
Autor: Maja Vižentin, 4. 11. 2014.

Prvi razred OŠ Pećine posjetio je Prvu dječju knjižnicu za djecu s oštećenjem vida. Bila je to prilika da se prvašići upoznaju s prostorom naše knjižnice, ali i prilika da obilježimo Mjesec hrvatske knjige. Učenici su se na početku upoznali s različitim vrstama knjige koje čine fond knjižnice. Tako su vidjeli knjige na uvećanom tisku, knjige na brajici, zvučne knjige i na posljetku knjige koje su izazvale najviše pozornosti kod učenika, a riječ je o taktilnim slikovnicama. Pregledavanjem ovih slikovnica, učenici su shvatili kako taktilne slikovnice mogu biti zanimljive svoj djeci bez obzira na ostatak vida. Taktilni elementi u knjigama izazivali su oduševljenje i zanimanje učenika. Ono najvažnije što su učenici naučili bilo je da knjige svi možemo čitati bez obzira čitamo li ih očima ili prstima.


Nakon upoznavanja s knjigama, učenici su igrali dvije igre u kojima su mogli dobiti iskustvo igre u uvjetima sljepoće. Prva igra bila je igra sa zvoncem na konopcu. Riječ je o igri gdje se svi učenici uhvate za konopac na kojem je zvonce čineći krug. Za vrijeme igre djeca imaju poveze na očima. Zadatak je da zajedničkom suradnjom u pokretanju konopca učenici zvonce dovedu do zadanog učenika. Dominantno osjetilo koje im je bilo potrebno u ovoj igri je sluh pa su učenici tijekom ove igre morali pažljivo slušati.
 
 
Sljedeća igra imala je za cilj da učenici ne služeći se osjetilom vida pokušaju prepoznati zagonetni predmet iz vreće. U ovoj igri dominantno osjetilo bilo je osjetilo dodira putem kojeg su djeca pokušala odgonetnuti o kojem se predmetu radi. Može se reći kako su učenici bili vrlo uspješni u prepoznavanju predmeta. Kako su predmeti bili geometrijski oblici, bilo je to i malo ponavljanje gradiva koje su prvašići u sklopu nastave matematike nedavno učili.
 
Kako se u ovom mjesecu obilježava Mjesec hrvatske knjige, učenici su za kraj izradili svoju knjigu. Obzirom da  je naša knjižnica ipak specifična u odnosu na korisnike kojima je namjenjena, knjiga koju su učenici izradili također je malo drugačija od one na koju su učenici navikli. Svaki je učenik dobio jednu stranicu knjige na kojoj se nalazio jedan oblik iscrtan na način da bude taktilan. Osim oblika, na papiru se nalazilo ime učenika na uvećanom i brajičnom tisku. Učenici su koristeći povez na očima bojali unutar taktilnog oblika. Koliko su bili uspješni, možete vidjeti na slikama. Sve stranice smo prikupili i tako je nastala knjiga prvog razreda. U tolerantnom društvu kojem težimo različitost je bogatstvo, a to je ono najvažnije što su učenici mogli naučiti upoznajući se sa različitim knjigama.
 
 
 
 
 




[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju